Jak oświetlić mały pokój ?
8.jpg

Wbrew pozorom mały pokój to trudne do urządzenia pomieszczenie. Nie chcemy przecież, aby sprawiał wrażenie zagraconej klitki. Co zrobić aby był przytulny i przestronny? Są na to sposoby. Odpowiednio dobrane meble i kolor ścian to nie wszystko. Olbrzymie znaczenie ma również oświetlenie zamontowane w przemyślany sposób. Uwierzcie to może wiele zmienić.

WAŻNE ZASADY OŚWIETLENIA MAŁEGO POKOJU

Dobierając lampy do małego pokoju musimy zastanowić się jaki rodzaj lamp wybrać, jak je rozmieścić oraz ile ich powinno być. Choć oświetlenie spełnia głównie role użytkową, to odpowiednio dobrane lampy a w zasadzie światło, które tworzą potrafi pięknie wyeksponować aranżację wnętrza a przede wszystkim osiągnąć wrażenie większej przestrzeni.

Na pewno nie sprawdzą się tutaj duże żyrandole, które kierują światło w dół co sprawia, że sufit pozostaje ciemny a w efekcie optycznie obniża pomieszczenie. Najlepszym rozwiązaniem będą lampy rozpraszające światło na boki lub lampy otwarte od góry, które sprawiają, że światło odbija się od sufitu i optycznie pomieszczenie wydaje się wyższe. Do wyboru mamy tutaj lampy sufitowe lub plafony.

Światło umieszczone centralnie nie wystarczy aby doświetlić i wyeksponować wszystkie zakamarki pokoju, dlatego warto dobrać również kinkiety. Ważne by ich światło również było skierowane w górę. Jeśli nie mamy miejsca na kinkiety możemy wykorzystać lampy podłogowe lub stołowe stawiając je w koncie pokoju lub na komodzie. Tutaj wybój jest naprawdę spory.

Dobierając lampy do małego pokoju warto zwrócić uwagę na to, by lampy były z tej samej serii o lekkiej stylistyce. Nie zapominajmy również o żarówkach, najlepiej wybierać ciepłą lub neutralną barwę w zależności od funkcji jaką będzie spełniać pokój.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium